
Administrezi o pensiune și te confrunți adesea cu erori în sistemul de rezervări care îți afectează negativ afacerea? Situații precum suprapunerea rezervărilor sau lipsa de comunicare între echipă sunt mai frecvente decât ți-ai dori.Vecinii noştri ucraineni au ocazia să-şi cumpere ţara la preţ de chilipir, dând curs unui anunţ publicat pe pagina online de licitaţii Aukro.ua.
Statul Ucraina a fost scos la vânzare pe site-ul de licitaţii la un preţ de pornire de numai o grivnă (aproximativ 0,13 euro), însă după primele trei ore de licitaţii, cea mai mare sumă oferită se ridica la 100 de milioane de grivne, informează Agerpres.
Vladimir Putin, invitat şi el la licitaţie
Anunţul a fost postat cu titlul „Marfă ieftină”, iar internauţii sunt atenţionaţi că este „O şansă unică! Numai în condiţii de criză globală, se vinde un stat!”. Preţul mic al licitaţiei este explicat prin „criza politică continuă, alegeri anticipate în fiecare an, absenţa unei căi clare de dezvoltare şi scăderea indicatorilor economici şi financiari în Ucraina”.
Există însă şi reversul medaliei. Achiziţionarea Ucrainei este o investiţie profitabilă, întrucât „având un potenţial geografic şi economic unicat, printr-o abordare corectă, marfa i-ar putea aduce proprietarului dividende de miliarde de dolari”. Cei doritori de chilipiruri pe net sunt însă avertizaţi că Ucraina are o datorie externă de cel puţin 10 miliarde de dolari. „Întreprinzătorul” care şi-a scos ţara la licitaţie este un mic afacerist din regiunea Hmelţniţk, din vestul Ucrainei, specializat în comercializarea articolelor de horticultură. La licitaţie este invitată toată lumea, inclusiv premierul rus Vladimir Putin – un mare amator în ceea ce priveşte dezmembrarea fostului satelit.
S-a încercat şi pe eBay
Nu este pentru prima dată când ucrainenii scoşi din fire de clasa politică şi manevrele acesteia se hotărăsc să-şi vândă ţara. Când jurnaliştii de la postul de televiziune CTB au scos Ucraina la vânzare pe site-ul de licitaţii eBay, preţul de deschidere era de 1 euro şi s-a ajuns la suma de 100 milioane de euro. Jurnaliştii au postat atunci următorul anunţ: „Ucraina. Republică parlamentaro-prezidenţială. Parlament nu există. Guvernul este în concediu. Preşedintele este loial. Alegerile sunt convocate anual. Datoria externă – aproximativ 60 miliarde de dolari. Deschidere către Marea Neagră şi Marea Azov. Preţ de pornire 1 euro. Insula Şerpilor şi Insula Tuzla – drept bonus”.
Candidat la Primăria Chişinău, filmat făcând sex cu două tinere - VIDEO
Ai sâni mari, primeşti băutură gratis!
Soldatul care dansează pe un tanc, în timp ce îi trec prin spate rachete VIDEO
Doi Koala fac sex fără să le pese că Roddick dă declaraţii - VIDEO
Competiţie topless pe pârtie
Italienii vor să interzică silicoanele pentru adolescente
I-a ieşit sânul afară în mijlocul dansului - VIDEO
Americanii şi-au redenumit un oraş "Google"
Armata rusă recrutează puştoaice
Arestaţi pentru că au făcut sex pe plajă
În vara asta, sunteţi invitaţi în Pula! - VIDEO
Vizitator surpriză la Casa Albă. Un şoarece a apărut în timpul unui discurs al lui Obama
Cel mai înalt om din lume a fost depăşit cu 10 centimetri
Bătaie în Parlamentul coreean. Un politician execută figuri de judo cu doi colegi - VIDEO
Soţia unui parlamentar britanic, filmată în timp ce se prostitua
Ungaria. Partidul Câinelui cu Două Cozi promite viaţă veşnică, bere gratis şi salarii pentru cei care nu muncesc (VIDEO)
Bătaie cu perne între pasagerii unei curse Lufthansa - VIDEO
Copil de doi ani loveşte bilele de biliard ca O'Sullivan - VIDEO
"Doamnă" şi "Domnişoară" - interzise în UE
Chelsea Charms, modelul cu sani de 24 de kilograme!