Locale Altele
Sambata, 8 Mai 2021
Sam, 8 Mai 2021
Olimpia va juca în deplasare în prima etapă a campionatului Ligii a II-a
Veronica Hodas  - Marti, 19 August 2014

La sediul Federației Române de Fotbal a avut loc luni, tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon de campionat 2014-2015 pentru Liga a II-a.

Astfel am aflat că Olimpia va juca pe teren propriu în etapa a IV-a care va avea loc abia pe 20 septembrie, până atunci, „galben-albaștrii” vor juca în prima etapă, care va avea loc în 30 august, în deplasare cu CS Caransebeș.

În cea de-a doua etapă Olimpia stă, iar în a treia se va deplasa la Fortuna Brazi Câmpina, echipă nou promovată în Liga a II-a care îl are în lot pe sătmăreanul Ervin Zsiga.

Așadar, suporterii sătmăreni vor avea puțin de așteptat până vor putea să-și vadă favoriții evoluând pe teren propriu.

Ca și noutate, Olimpia are un nou fundaș central, este vorba de Marius Ioniță în vârstă de 23 de ani. Jucătorul care are 1.95 înălțime a fost împrumutat pentru un sezon la Olimpia Satu Mare. Acesta a mai evoluat la Dinamo București, Dinamo II, Concordia Chiajna și Unirea Urziceni.

Iată programul complet al campionatului:

Etapa I - 30.08.2014

CS Mioveni - ACS Poli Timişoara

Şoimii Pâncota - CSM Râmnicu Vâlcea

Fortuna Poiana Câmpina - Metalul Reşiţa

FC Caransebeş - Olimpia Satu Mare

Unirea Tărlungeni - FC Olt Slatina

FC Bihor Oradea stă

 Etapa a II-a - 06.09.2014

CSM Râmnicu Vâlcea - CS Mioveni

Metalul Reşiţa - Şoimii Pâncota

FC Bihor Oradea - Fortuna Poiana Câmpina

FC Olt Slatina - FC Caransebeş

ACS Poli Timişoara - Unirea Tărlungeni

Olimpia Satu Mare stă

Etapa a III-a - 13.09.2014

CSM Râmnicu Vâlcea - ACS Poli Timişoara

CS Mioveni - Metalul Reşiţa

Şoimii Pâncota - FC Bihor Oradea

Fortuna Poiana Câmpina - Olimpia Satu Mare

FC Caransebeş - Unirea Tărlungeni

FC Olt Slatina stă

Etapa a IV-a - 20.09.2014

Metalul Reşiţa - CSM Râmnicu Vâlcea

FC Bihor Oradea - CS Mioveni

Olimpia Satu Mare - Şoimii Pâncota

FC Olt Slatina - Fortuna Poiana Câmpina

ACS Poli Timişoara - FC Caransebeş

Unirea Tărlungeni stă

 Etapa a V-a - 27.09.2014

Metalul Reşiţa - ACS Poli Timişoara

CSM Râmnicu Vâlcea - FC Bihor Oradea

CS Mioveni - Olimpia Satu Mare

Şoimii Pâncota - FC Olt Slatina

Fortuna Poiana Câmpina - Unirea Tărlungeni

FC Caransebeş stă

 Etapa a VI-a - 04.10.2014

 FC Bihor Oradea - Metalul Reşiţa

Olimpia Satu Mare - CSM Râmnicu Vâlcea

FC Olt Slatina - CS Mioveni

Unirea Tărlungeni - Şoimii Pâncota

FC Caransebeş - Fortuna Poiana Câmpina

ACS Poli Timişoara stă

 Etapa a VII-a - 11.10.2014

ACS Poli Timişoara - FC Bihor Oradea

Metalul Reşiţa - Olimpia Satu Mare

CSM Râmnicu Vâlcea - FC Olt Slatina

CS Mioveni - Unirea Tărlungeni

Şoimii Pâncota - FC Caransebeş

Fortuna Poiana Câmpina stă

Etapa a VIII-a - 15.10.2014

Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea

FC Olt Slatina - Metalul Reşiţa

Unirea Tărlungeni - CSM Râmnicu Vâlcea

FC Caransebeş - CS Mioveni

Fortuna Poiana Câmpina - ACS Poli Timişoara

Şoimii Pâncota stă

Etapa a IX-a - 18.10.2014

ACS Poli Timişoara - Olimpia Satu Mare

FC Bihor Oradea - FC Olt Slatina

Metalul Reşiţa - Unirea Tărlungeni

CSM Râmnicu Vâlcea - FC Caransebeş

Şoimii Pâncota - Fortuna Poiana Câmpina

CS Mioveni stă

 Etapa a X-a - 25.10.2014

FC Olt Slatina - Olimpia Satu Mare

Unirea Tărlungeni - FC Bihor Oradea

FC Caransebeş - Metalul Reşiţa

Fortuna Poiana Câmpina - CS Mioveni

Şoimii Pâncota - ACS Poli Timişoara

CSM Râmnicu Vâlcea stă

Etapa a XI-a - 01.11.2014

CS Mioveni - Şoimii Pâncota

CSM Râmnicu Vâlcea - Fortuna Poiana Câmpina

FC Bihor Oradea - FC Caransebeş

Olimpia Satu Mare - Unirea Tărlungeni

ACS Poli Timişoara - FC Olt Slatina

Metalul Reşiţa stă

Etapa a XII-a - 08.11.2014

ACS Poli Timişoara - CS Mioveni

CSM Râmnicu Vâlcea - Şoimii Pâncota

Metalul Reşiţa - Fortuna Poiana Câmpina

Olimpia Satu Mare - FC Caransebeş

FC Olt Slatina - Unirea Tărlungeni

FC Bihor Oradea stă

Etapa a XIII-a - 15.11.2014

CS Mioveni - CSM Râmnicu Vâlcea

Şoimii Pâncota - Metalul Reşiţa

FC Caransebeş - FC Olt Slatina

Unirea Tărlungeni - ACS Poli Timişoara

Olimpia Satu Mare stă

Etapa a XIV-a - 22.11.2014

ACS Poli Timişoara - CSM Râmnicu Vâlcea

Metalul Reşiţa - CS Mioveni

FC Bihor Oradea - Şoimii Pâncota

Olimpia Satu Mare - Fortuna Poiana Câmpina

Unirea Tărlungeni - FC Caransebeş

FC Olt Slatina stă

Etapa a XV-a - 29.11.2014

CSM Râmnicu Vâlcea - Metalul Reşiţa

CS Mioveni - FC Bihor Oradea

Şoimii Pâncota - Olimpia Satu Mare

Fortuna Poiana Câmpina - FC Olt Slatina

FC Caransebeş - ACS Poli Timişoara

Unirea Tărlungeni stă

Etapa a XVI-a - 06.12.2014

ACS Poli Timişoara - Metalul Reşiţa

FC Bihor Oradea - CSM Râmnicu Vâlcea

Olimpia Satu Mare - CS Mioveni

FC Olt Slatina - Şoimii Pâncota

Unirea Tărlungeni - Fortuna Poiana Câmpina

FC Caransebeş stă

 

 

970 vizite
Distribuie pe