Marti, 28 Septembrie 2021
Marti, 28 Sept 2021
Karola Pandi şi Cristian Şereş - aur la Naţionalele de judo
Cristian Tudor  - Luni, 23 Februarie 2009

Aşa cum îşi dorea antrenorul Terely Mihaly de la CS UNIO, sportivii pregătiţi de el au obţinut două medalii la finalele Campionatului Naţional de judo Under 17 în întrecerile care au avut loc sâmbătă la Baia Mare.

Din cei patru sportivi calificaţi pentru întrecerile finale, Karola Pandi (cu patru victorii, 3 ippon şi 1 wazari) şi Cristian Şereş (patru victorii, toate prin ippon) au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, cucerind fiecare medalia de aur.

Un alt sportiv de la CS UNIO, Takacs Mark, a câştigat două meciuri şi apoi a pierdut următoarele două întâlniri.

Pentru Angelo Domuţa, medaliat cu argint în 2007 la U 15, a fost, din păcate, un concurs ratat, el nereuşind să câştige nicio partidă, deşi în urmă cu două săptămâni terminase concursul zonal pe locul trei.

Tags: judo  aur  karola  pandi  cristian  seres