Locale Altele
Luni, 5 Decembrie 2022
Luni, 5 Dec 2022
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III la concursul de natație
CSM Satu Mare  - Luni, 19 Octombrie 2015

În perioada 17-18 octombrie, înotătorii de la CSM Satu Mare au participat la „Cupa Salina Turda”, competiție la care au cucerit 64 de medalii (zece de aur, 29 argint și 25 de bronz). La finalul concursului, după adunarea punctajului, CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III.

La competiție au participat peste 200 de sportivi de la 19 cluburi de natație din țară. Ștafeta sătmăreană (4x50 m liber) formată din Cătălin Moșneguțu, Riedl Serli Tibor, Bianca David și Ariana Pop a reușit să se claseze pe locul II, primind medalia de argint și cupa.

În continuare vă prezentăm rezultatele obținute de înotătorii sătmăreni:

Cătălin Moșneguțu:  Locul 3 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 4 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt

Ariana Pop - Locul 2 la 100 m fluture; locul 3 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 1 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

Luca Tătar- Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 1 la 50 m spate; locul 2 la 50 m bras;

Szelmenczi Zalan - Locul 3 la 50 m liber; locul 6 la 50 m fluture; locul 6 la 100 m liber; locul 2 la 50 m bras;

Adam Mihalku- Locul 3 la 50 m spate; locul 6 la 50 m bras;

Matei Pop- Locul 6 la 50 m bras;

Luca Simon- Locul 6 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 2 la 50 m fluture; locul 5 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 4 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Riedl Serli Tibor - Locul 2 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture;locul 2 la 100 m liber;locul 3 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

Darius Soponar- Locul 4 la 100 m fluture; locul 5 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt;

Alexandra Gătina- Locul 6 la 100 m spate; locul 6 la 50 m spate; locul 5 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Andra Maria Beliga- Locul 5 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 3 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 50 m bras;

Alexandra Grigoriu- Locul 4 la 50 m liber; locu 2 la 100 m spate; locul 6 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 6 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

Maria Chifor- Locul 4 la 50 m liber; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

Miruna Dărăban- Nu s-a clasat in primii 6.

Oana Komiati- Locul 2 la 100 m spate; locul 2 la 100 m liber; locul 1 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 50 m liber;

Bianca David- Locul 5 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 100 m liber; locul 6 la 100 m bras; locul 6 la 200 m liber; locul 5 la 200 m mixt; Locul 6 la 100 m fluture;

Blanca Stăncioiu- Locul 4 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 5 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 4 la 200 m mixt.

Lara Princz- Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 1 la 50 m bras;

Filip Grigoriu- Locul 3 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 5 la 50 m bras; locul 4 la 50 m liber,

Aron Mihalku- Locul 2 la 50 m spate; locul 2 la 50 m liber.

Szelmenczi Noel- Locul 1 la 25 m liber; locul 1 la 25 m spate.

 

 

 

 

 

1052 vizite
Distribuie pe