Sambata, 31 Iulie 2021
Sam, 31 Iul 2021
Handbaliștii de la CSM Satu Mare au pierdut din nou
Veronica Hodas  - Sambata, 24 Septembrie 2016

Handbaliștii sătmăreni au jucat sâmbătă, pe teren propriu, meciul etapei a V-a a Ligii Naționale la handbal masculin în compania formației AHC Potaissa Turda.

Elevii lui Iuliu Varady au fost conduși încă din primele minute ale partidei 0-3, 2-6, 7-10 iar la pauză scorul a fost 11-14 în favoarea oaspeților.

În partea a doua a jocului, oaspeții și-au arătat și mai mult valoarea și astfel s-au distanțat la cinci goluri, 14-19, 16 – 21. Gazdele au încercat să revină, dar nu âmai au acea „strălucire” pe care au avut-o când au mai evoluat în Liga Națională și au fost învinși cu scorul de 24-29. Astfel că este a cincea oară consecutiv când sunt învinși și rămân cu zero puncte în clasament.

Pentru CSM Satu Mare au evoluat: Cioroiu, Orban, Mateș – 1, Rogoz -1, Bejinariu – 2, Munea – 2, Crăciun – 2, Suciu – 1, Olah – 2, Lazic – 8, Dinescu – 2, Stan- 2,Mureșan, Morar, Baros.

Tags: handbal  csm satu mare  ahc potaissa turda  liga nationala