Vineri, 19 Aprilie 2024
Vin, 19 Apr 2024

Handbaliștii sătmăreni se întorc cu mâna goală de la Focșani
Veronica Hodas  - Vineri, 9 Decembrie 2016

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au jucat vineri, în deplasare la Focșani, meciul etapei a 15-a din cadrul Ligii Naționale de handbal masculin.

Se pare că elevii lui Iuliu Varady nu au noroc să câștige, iar astăzi după ce au fost de mai multe ori în avantaj și au condus la pauză cu 15-13, în repriza a doua conducerea a fost preluată de echipa gazdă care probabil și-a dorit mai mult victoria.

Astfel că sătmărenii au pierdut la 3 goluri, iar la finalul meciului tabela a indicat scorul de 26-23 în favoarea formației gazdă, CSM Focșani.

CSM Satu Mare: Stan 6, Lazic 5, Campar 3, Bejinariu 3, Olah 2, Morar 2, Mureșan 1, Trifunofic 1. Au apărat: Cioroiu și Orban.

CSM Satu Mare va juca următorul meci, miercuri, 14 decembrie, pe teren propriu cu Steaua București, iar pe 17 decembrie vor primi vizita formației CSM București pentru a juca în optimile Cupei României.

Tags: handbal  csm focsani  csm satu mare  etapa 15