Joi, 18 Aprilie 2024
Joi, 18 Apr 2024

Baschetbalistele au fost învinse acasă de Sepsi Sf. Gheorghe
Veronica Hodas  - Sambata, 18 Februarie 2017

Sâmbătă în sala de sport „Ecaterina Both” s-a jucat meciul de baschet dintre CSM Satu Mare și Sepsi Sfântul Gheorghe din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin. Sezonul regulat s-a încheiat, iar astăzi a început lupta pentru locurile 1-6.

Conducerea clubului continuă tradiția, aceea de a promova toți oamenii importanți din sportul sătmărean, astfel că astăzi cel care a dat „lovitura de start” a fost ecusonul FIFA, careianul Istvan Kovacs.

Cu foarte multe jucătoare accidentate, CSM Satu Mare nu a avut nici o șansă în fața echipei care le-a învins de două ori în acest sezon. Fetele de la Sfântul Gheorghe și-au adjudecat primele două sferturi, 19-16, 21-15, respectiv ultimul sfert 20-10, iar la pauză au condus cu 40-31.

Baschetbalistele echipei noastre au câștigat doar sfertul al treilea 21-19. Partida s-a încheiat cu scorul de 79-62 în favoarea echipei oaspete.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: C. Reed – 20 p, M.Batey – 15, F. Ferenczi – 10, R. Szmutku – 7, A. Olah – 6, K. Baltic – 4.

Tags: csm satu mare  sepsi sf gheorghe  baschet