Locale Altele
Miercuri, 23 Iunie 2021
Mie, 23 Iun 2021
Rezultate şi clasamente din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 5 Octombrie 2009

Liga a IV-a, etapa a VIII-a


Din păcate, tinerii jucători de la Olimpia nu se regăsesc de patru etape și au pierdut duminică și la Orașu Nou, scor 2-0.

Galben-albaștrii se îndepărtează de podiumul seriei, una dominată clar de Dacia Medieș și Gama Homoroade.

De remarcat că cei de la Gama au jucat până acum doar în deplasare, urmând ca după omologarea terenului să evolueze la primăvară doar acasă la Homoroade.

           

În seria B, Victoria Carei tace și face. A zdrobit acum Realul din Andrid și se menține în fotoliul de lider.

           

Someșul Oar rămâne singura echipă neînvinsă din campionat după egalul de la Căpleni, doar că oamenii lui Maiorciac au picat pe locul III în clasament.

 

Seria A:

Viitorul Vetiş - Gama Homoroade 0-2

Minerul Turţ - Someşul Cărăşeu 1-5

AS Livada - Someşul Odoreu 3-1

Talna Oraşu Nou - FC Olimpia 2008 Satu Mare 2-0

Egri Sasok Agriş - Energia Negreşti-Oaş 0-5

Forestiera Bixad - Dacia Medieşu Aurit 1-3

Recolta Dorolţ - Şoimii Mădăras 8-2

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade  

3. Someşul Cărăşeu    

4. Recolta Dorolţ                    

5. Energia Negreşti-Oaş         

6. Viitorul Vetiş                      

7. Talna Oraşu Nou    

8. Olimpia 2008 SM   

9. Forestiera Bixad                 

10. AS Livada            

11. Şoimii Mădăras     

12. Someşul Odoreu   

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                     

 

Seria B:

Unirea 08 Tăşnad - Recolta Sanislău 4-1

Victoria 2008 Carei - Real Andrid 7-1

Victoria Petreşti - Unirea Pişcolt 2-1

Kneho Urziceni - Frohlich Foieni 0-1

Stăruinţa Berveni - Luceafărul Decebal 0-0

Olimpia Căuaş - Schwaben Kalmandi Cămin 5-1

Fortuna Căpleni - Someşul Oar 1-1

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Unirea 08 Tăşnad   

3. Someşul Oar                      

4. Olimpia Căuaş                    

5. Stăruinţa Berveni     

6. Luceafărul Decebal 

7. Schwaben Cămin    

8. Real Andrid            

9. Frohlich Foieni        

10. Fortuna Căpleni    

11. Recolta Sanislău    

12. Victoria Petreşti    

13. Kneho Urziceni     

14. Unirea Pişcolt       

 


Liga a V-a, etapa VI-a

 

Seria A:

Şoimii Tătărăşti - Unirea Păuleşti 3-0

Dacia Supur - Ştiinţa Beltiug 0-0

Gloria Valea Vinului - Băile Termale Acâş 1-0

Prietenia Crucişor - Speranţa Bogdand 5-0

Chesi Hodod - Cetate Ardud 1-5

Voinţa Babţa - Barta 2009 Sătmărel 5-4

 

Clasament:

1. Cetate Ardud                     

2. Gloria Valea Vinului

3. Prietenia Crucişor   

4. Barta 2009 Sătmărel           

5. Şoimii Tătăreşti                   

6. Unirea Păuleşti        

7. Dacia Supur

8. Băile Termale Acâş 

9. Voinţa Babţa          

10. Ştiinţa Beltiug                    

11. Chesi Hodod        

12. Speranţa Bogdand

Etapa a VII-a, 10-11 octombrie: Cetate Ardud - Voinţa Babţa, Prietenia Crucişor - Gloria Valea Vinului, Unirea Păuleşti - Ştiinţa Beltiug, Barta 2009 Sătmărel - Chesi Hodod, Băile Termale Acâş - Speranţa Bogdand, Dacia Supur - Şoimii Tătărăşti.

 

Seria B:

Speranţa Halmeu - Venus Dumbrava 0-0

AS Mobila Satu Mare - Înfrăţirea Tarna Mare 3-3

Atletic Satu Mare - Victoria Apa 1-2

Voinţa Lazuri - Recolta Dara 1-0

Sportul Botiz - Unirea Bercu 2-0

Voinţa Sătmărel a stat.

 

Clasament:

1. Sportul Botiz                      

2. Victoria Apa                       

3. Speranţa Halmeu    

4. Voinţa Lazuri                      

5. Venus Dumbrava    

6. Înfrăţirea Tarna Mare          

7. Unirea Bercu                      

8. Atletic Satu Mare    

9. AS Mobila Satu Mare

10. Recolta Dara

11. Voinţa Sătmărel    

Etapa a VII-a, 10-11 octombrie: Recolta Dara - Voinţa Sătmărel, Înfrăţirea Tarna Mare - Venus Dumbrava, Unirea Bercu - Mobila Satu Mare, Atletic Satu Mare - Voinţa Lazuri, Speranţa Halmeu - Sportul Botiz. Victoria Apa stă.

 

Seria C:

Someşul Oar II - Victoria Tiream 6-1

Schamagosch Ciumeşti - Gloria Moftinu Mare 2-3

AS Săcăşeni - Voinţa Doba 2-2

Crasna Moftinu Mic - Olimpia Domăneşti 3-1

Vulturii Santău - AS Ghenci 1-1

Sport Club Domăneşti - Lebăda Scărişoara-Nouă 3-0

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                       

2. AS Ghenci                          

3. Vulturii Santău                                

4. Someşul Oar II                               

5. Gloria Moftinu Mare                       

6. Crasna Moftinu Mic

7. Sport Club Domăneşti                    

8. Victoria Tiream                              

9. Schamagosch Ciumeşti       

10. AS Săcăşeni                                 

11. Lebăda Scărişoara-Nouă  

12. Olimpia Domăneşti

Etapa a VII-a, 10-11 octombrie: Olimpia Domăneşti - Victoria Tiream, AS Ghenci - Crasna Moftinu Mic, Voinţa Doba - Vulturii Santău, Lebăda Scărişoara-Nouă - AS Săcăşeni, Schamagosch Ciumeşti - Sport Club Domăneşti, Gloria Moftinu Mare - Someşul Oar II.

 

Tags: campionat  judet  fotal  
2575 vizite
Distribuie pe