Vineri, 3 Decembrie 2021
Vin, 3 Dec 2021
Baschet feminin: No comment!
Cristian Tudor  - Duminica, 7 Martie 2010

BC ICIM Arad și-a luat cu vârf și îndesat revanșa după eliminarea din sferturi de anul trecut. Profitând de absențele din lotul CSM-ului, arădencele au făcut spectacol și s-au impus clar, scor 91-56.

Practic, fetele noastre au contat doar în primul sfert, atunci când CSM mai arăta ca o echipă.

Apoi au apărut problemele, iar absențele lui Hardy, Ivan sau Pricop s-au simțit, gazdele n-au stat prea mult pe gânduri și s-au distanțat pe tabelă.

Nu e mai puțin adevărat că Aradul are oricum un lot mult mai valoros decât al CSM-ului, iar victoria de sâmbătă nu e deloc o surpriză.

Surprinde poate doar diferența mare de la final, de pe tabelă. Și asta în condițiile în care Graham a fost cea mai slabă jucătoare de la ICIM!

Înfrângerea de sâmbătă trimite CSM-ul pe poziția a V-a a clasamentului, iar pentru calificarea în Final Four fetele noastre trebuie să învingă la Alexandria la peste 11 puncte! Asta dacă nu vom avea plăcuta surpriză ca accidentatele să-și revină încet și CSM-ul să evolueze chiar la adevărata valoare și să bată la Sfântu Gheorghe și apoi acasă pe ICIM. Doar că, de sâmbătă, pe lista accidentatelor a intrat și Cristina Ciocan, care a acuzat dureri la genunchi în sfertul trei.

Marţi, de la ora 11.30 se joacă la Satu Mare returul sfertului de finală din Cupa României, cu U CSM Oradea.

Tags: baschet  arad  infrangere