Locale Altele
Vineri, 7 Mai 2021
Vin, 7 Mai 2021
Începe Campionatul Național de juniori A și B
Veronica Hodas  - Miercuri, 5 Septembrie 2012

Satu Mare Online vă prezintă programul turului Campionatului Naţional de Juniori A şi B ediţia 2012-2013.

În acest campionat, Satu Mare va fi reprezentat de juniorii de la Liceul cu Program Sportiv și Olimpia.

În prima etapă ambele echipe vor juca în deplasare, LPS va întâlni Universitatea Cluj, iar Olimpia va juca cu Luceafărul Oradea.

 

Etapa 1 - 9 septembrie

 

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - UTA Arad

Universitatea Cluj - LPS Satu Mare

Liberty Oradea - FC Zalău

Luceafărul Oradea - OLIMPIA

FC Bihor - LPS Cluj

Atletico Arad - Luceafărul Bălan

 

Etapa 2 - 16 septembrie

 

LPS Satu Mare - LPS-CSŞ Bihorul Oradea

FC Zalău - U Cluj

OLIMPIA - Liberty Salonta

LPS Cluj - Luceafărul Oradea

Luceafărul Bălan - FC Bihor

UTA Arad - Atletico Arad

 

Etapa 3 - 23 septembrie

 

LPS Satu Mare - UTA

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - FC Zalău

U Cluj - OLIMPIA

Liberty - LPS Cluj

Luceafărul Oradea - Luceafărul Bălan

FC Bihor - Atletico Arad

 

Etapa 4 - 30 septembrie

 

FC Zalău - LPS Satu Mare

OLIMPIA - LPS-CSŞ Bihorul Oradea

LPS Cluj - U Cluj

Luceafărul Bălan - Liberty Salonta

Atletico Arad - Luceafărul Oradea

UTA Arad - FC Bihor

 

Etapa 5 - 7 octombrie

 

CS FC Zalău - SC FC UTA Arad

LPS Satu Mare - OLIMPIA

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - LPS Cluj

U Cluj - Luceafărul Bălan

Liberty Salonta - Atletico Arad

Luceafărul Oradea - FC Bihor

 

Etapa 6 - 14 octombrie

 

OLIMPIA - FC Zalău

LPS Cluj - LPS Satu Mare

Luceafărul Bălan - LPS-CSŞ Bihorul Oradea

Atletico Arad - U Cluj

FC Bihor - Liberty Salonta

Luceafărul Oradea - UTA Arad

 

Etapa 7 - 21 octombrie

 

UTA Arad - OLIMPIA

FC Zalău - LPS Cluj

LPS Satu Mare - Luceafărul Bălan

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - Atletico Arad

U Cluj - FC Bihor

Liberty Salonta - Luceafărul Oradea

 

Etapa 8 - 28 octombrie

 

LPS Cluj - OLIMPIA

Luceafărul Bălan - FC Zalău

Atletico Arad - LPS Satu Mare

FC Bihor - LPS-CSŞ Bihorul Oradea

Luceafărul Oradea - U Cluj

Liberty Salonta - UTA Arad

 

Etapa 9 - 4 noiembrie

 

UTA Arad - LPS Cluj

OLIMPIA - Luceafărul Bălan

FC Zalău - Atletico Arad

LPS Satu Mare - FC Bihor

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - Luceafărul Oradea

U Cluj - Liberty Oradea

 

Etapa 10 - 11 noiembrie

 

Luceafărul Bălan - LPS Cluj

Atletico Arad - OLIMPIA

FC Bihor - FC Zalău

Luceafărul Oradea - LPS Satu Mare

Liberty Oradea - LPS-CSŞ Bihorul Oradea

U Cluj - UTA Arad

 

Etapa 11 - 18 noiembrie

 

LPS-CSŞ Bihorul Oradea - U Cluj

LPS Satu Mare - Liberty Oradea

FC Zalău - Luceafărul Oradea

OLIMPIA - FC Bihor

LPS Cluj - Atletico Arad

UTA Arad - Luceafărul Bălan

 

 

Program RETUR în 2012

 

Etapa 12 - 2 decembrie

Etapa 13 - 6 decembrie

Etapa 14 - 9 decembrie

Retur în 2013: 10, 17, 24, sâmbătă 30 martie (31 martie Paştele Catolic); 7, 11, 14, 21, 28 aprilie (6-21 aprilie vacanţă primăvară).

 

TUR Play-Off: 2, 9, 12 mai 2013.

RETUR Play-Off: 19, 23, 26 mai 2013.

Loc 1 din fiecare serie se califică la TURNEUL ZONAL.

Loc 5-10 joacă în Play-Out în sistem tur (2, 9, 12, 19, 23 mai 2013) - retur (26 mai, 2, 6, 9, 13 iunie 2013).

1937 vizite
Distribuie pe