După etapa a VIII-a a Ligii a IV-a la fotbal, situațiile în clasament se tot schimbă.
Dacă după etapa anterioară liderul în Seria A a fost Sportul Botiz, acum fotoliul l-a ocupat Someșul Cărășeu, care a învins Someșul Odoreu cu 5-1.
Situația în Seria B rămâne însă neschimbată, pe prima poziție se află tot Unirea Tășnad, care a învins în deplasare Stăruința Berveni cu 2-0.
Rezultatele etapei a VIII-a din Liga a IV-a la fotbal
Seria A:
Energia Negreşti – Recolta Dorolţ 1-1
Victoria Apa – Sportul Botiz 4-2
Viitorul Vetiş – Voinţa Doba 4-2
AS Livada – Voinţa Sătmărel 2-1
Someşul Cărăşeu – Someşul Odoreu 5-1
Talna Oraşu Nou – Unirea Păuleşti 5-1
Voinţa Lazuri – Dacia Medieşu Aurit 1-4
Turul Micula – stă.
Clasament:
1. Someşul Cărăşeu
2. Recolta Dorolţ
3. Sportul Botiz
4. Turul Micula
5. Energia Negreşti
6. Victoria Apa
7. AS Livada
8. Talna Oraşu Nou
9. Dacia Medieş
10. Viitorul Vetiş
11. Voinţa Doba
12. Someşul Odoreu
13. Unirea Păuleşti
14. Voinţa Lazuri
15. Voinţa Sătmărel
• Etapa a 9-a, 22-23 septembrie (ora 15:00 şi 17:00):
Sâmbătă, 22 septembrie: Apa – Negreşti, Doba - Micula.
Duminică, 23 septembrie: Păuleşti – Lazuri, Sătmărel – Cărăşeu, Dorolţ – Vetiş, Medieş – Odoreu, Livada – Oraşu Nou. Botiz – stă.
Seria B:
Frohlich Foieni – Schwaben Cămin 0-3
Recolta Sanislău – Victoria Petreşti 2-3
Voinţa Babţa – Fortuna Căpleni 0-0
Olimpia Căuaş – Someşul Oar 1-1
Schamagosch Ciumeşti – Crasna Moftinu Mic 2-1
Gloria Moftinu Mare – Unirea Pişcolt 7-1
Stăruinţa Berveni – Unirea 08 Tăşnad 0-2
Kneho Urziceni - Real Andrid 1-2
Clasament:
1. Unirea 08 Tăşnad
2. Schwaben Cămin
3. Someşul Oar
4. Olimpia Căuaş
5. Gloria Moftinu Mare
6. Stăruinţa Berveni
7. Scham. Ciumeşti
8. Kneho Urziceni
9. Unirea Pişcolt
10. Fortuna Căpleni
11. Crasna Moftinu Mic
12. Real Andrid
13. Victoria Petreşti
14. Voinţa Babţa
15. Frohlich Foieni
16. Recolta Sanislău
• Etapa a 9-a, 22-23 septembrie (ora 15:00 şi 17:00):
Sâmbătă, 22 septembrie: Tăşnad – Urziceni, Oar – Moftinu Mare.
Duminică, 23 septembrie: Moftinu Mic – Căpleni, Petreşti – Foieni, Andrid – Pişcolt, Căuaş – Berveni, Ciumeşti – Sanislău, Cămin - Babţa.