Marti, 22 Iunie 2021
Marti, 22 Iun 2021
Salina Ocna învingătoare la Cupa Cramei Schwab la fotbal
Veronica Hodas  - Luni, 21 Ianuarie 2013

Duminică sala de sport a Colegiului Tehnic „Traian Vuia” din Satu Mare a fost gazda competiției Cupa Cramei Schwab la fotbal. Cupa a fost câștigată de echipa Salina Ocna care a învins în finală formația din Mateszalka.

La competiție au participat aproximativ 140 de jucători născuți în anul 1998 și mai mici legitimați la 12 echipe din țară și din Ungaria.

În urma meciurilor disputate, formația LPS Satu Mare a fost învinsă în finala mică de Dynamic Baia Mare, în prelungiri cu scorul de 4-5 și astfel s-a clasat abia pe locul4.

Pe locurile 5,6, respectiv 7 s-au clasat echipele Juniorul Satu Mare Alb, Juniorul Satu Mare violet și Olimpia Satu Mare. Locul 1 a fost ocupat de Salina Ocna, formație care a reușit să treacă cu ușurință în finala mare de formația din Mateszalka cu scorul de 6-1.