Locale Altele
Miercuri, 27 Octombrie 2021
Mie, 27 Oct 2021
Spectacolele Teatrului de Nord Satu Mare în perioada 5-24 februarie
Teatrul de Nord Satu Mare  - Vineri, 30 Ianuarie 2015

Teatrul de Nord Satu Mare pune la dispoziția sătmărenilor programul spectacolelor de teatru care se vor juca începând de joi, 5 februarie.

Joi 05 februarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru – „Frumoasa, Deșteapta și Urâta” de Sorin Oros.

Un spectacol de Sorin Oros. Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

Sâmbătă 07 februarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare – „Neînțelegerea”de Albert Camus

Regia: Cristian Ioan, Scenografia: Klara Labancz, Coregrafia: Gabriela Tănase, Distribuţia: Dorina Nemeş, Raluca Mara, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Stelian Roşian.

Spectacol cu publicul pe scenă! Abonament ”Vasile Savinescu”

Duminică 08 februarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare NEÎNŢELEGEREA de Albert Camus

Marți 10 februarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Livia Ungureanu”

Joi 12 februarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Vasile Alecsandri”

Joi 12 februarie, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi

one man show cu Vlad Chico

Regia: Radu Botar

Scenografia: Adrian Ganea

Sound &video: BLUE SOUND

Duminică 15 februarie, ora 16.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru

JOS MASCA! spectacol pentru copii, adaptare după Costin Popescu

adaptarea şi regia Adriana Vaida

coregrafia Gabriela Tănase

muzică și aranjament muzical Fany Boca

distribuţia: Andreea Mocan, Dorina Nemeş, Alina Negrău, Vlad Mureşan, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan

Marți 17 februarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Prichindel”

Marți 17 februarie, ora 17.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio

VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Miercuri 18 februarie, ora 11.00 - Tășnad

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Miercuri 18 februarie, ora 17.00 - Tășnad

ZIS ȘI... FĂCUT! Reloaded

Spectacol de divertisment

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan

Joi 19 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio

VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Vineri 20 februarie, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

COLATERAL, OEDIP de Mihai Ignat

regia Laura Moldovan

one man show cu Cristian Iorga

Sâmbătă 21 februarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru

FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros

Un spectacol de Sorin Oros

Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian.

Marți 24 februarie, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi

one man show cu Vlad Chico

Regia artistică: Radu Botar

Scenografia: Adrian Ganea

Sound &video: BLUE SOUND

 

 

 

 

 

1324 vizite
Distribuie pe