Ultima seară a Zilelor Orașului Satu Mare cuprinde alte recitaluri ale unor interpreți și trupe celebre în România și Ungaria care promit show-uri de neuitat.
Iris vine la Satu Mare pentru prima dată după revenirea lui Cristi Minculescu în trupă, Kerozin revine după mulți ani cu aceleași șlagăre predate de la o generație la alta, iar Carla’s Dreams se va afla pentru prima oară în orașul nostru, dar cu siguranță tot Centrul Nou va răsuna de “Whoop…eroina mea”!
Pe lângă acestea, pe tot parcursul zilei au loc competiții sportive în Centrul Vechi, Târgul Meșterilor Populari în Pasajul Coneliu Coposu, precum și o foarte interesantă expoziție de filatelie, în același loc.
Programul de duminică:
Scena 1 – Piața 25 Octombrie
18.00 Miss Ziua Oraşului Satu Mare
20.00 Fely Donose & Band
20.50 Dans modern cu Trupa Still
21.00 Kerozin - Ungaria
22.00 Hip-hop dance cu Clubul Crazy Dancers
22.10 Iris
23.00 Carla’s Dreams
Scena 2 – Piața Libertății
16.00 Program pentru copii cu Ella Bella
18.00 Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Porolisum din Zalău, Marius Ciprian Pop
20.00 Recital: Sava Negrean Brudaşcu, Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci.