Întâlnirea Internațională a Cluburilor „Drum Bun” și Parada Autoturismelor de Epocă a ajuns astăzi la cea de-a VI-a ediție, iar pasionații și colecționarii acestor autoturisme din Polonia, Ucraina, Ungaria și România și-au expus „bijuteriile” pe patru roți în Piața Libertății în fața Catedralei Romano-Catolice.
Cu toate că a fost o căldură înăbușitoare, sătmărenii au ieșit din casă, cu mic, cu mare, pentru a admira și a-și face poze cu „Bătrânele Doamne”.
Coloana formată din 20 de autoturisme a pornit în turul României, în cadrul Caravanei România GO, organzată de Ambasada României în Polonia, Ministerul Infrastructurii din Polonia, Cluburile „DRUM BUN” și Camera Bilaterală Româno-Poloneză.
Scopul aceste caravane este acela de a promova turismul românesc și construcția autostrăzii „VIA CARPATICA”.