Locale Altele
Duminica, 4 Iunie 2023
Dum, 4 Iun 2023
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Viteza, alcoolul și depășirile neregulamentare au lăsat 14 șoferi fără permis
Poliția Satu Mare  - Luni, 10 Decembrie 2018

Acțiuni de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și de combatere și prevenire a accidentelor rutiere au fost desfășurate în sfârșitul  de săptămână 7 – 9 decembrie a.c., de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare, pe raza județului.

Astfel, pe parcursul sfârșitului de săptămână 7 – 9 decembrie a.c., pe lângă măsurile de menținere a ordini publice și de fluidizare a traficului rutier, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au aplicat peste 290 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 68 000 de lei, au reținut 14 de permise de conducere și au constatat o infracțiune rutieră în flagrant.

Polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere rutiere din județ în vederea prevenirii și combaterii accidentelor rutiere, ocazie cu care au aplicat peste 230 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ  53 000 de lei.

De asemenea, polițiștii au dispus măsura complementară de reținere a permisului de conducere în cazul a 14 conducători auto, pentru depășirea limitei legale de viteză cu peste 50 km/h, alcool și depășiri regulamentare și au ridicat 2 certificate de înmatriculare..

Iar polițiștii de ordine publică au aplicat aproximativ 60 de sancțiuni contravenționale, pentru încălcarea normelor de conviețuire socială, în valoare de peste 11 000 de lei și 9 sancțiuni la Legea nr. 12/1990, în valoare de aproximativ 4 000 de lei, totodată ridicând în vederea confiscării peste 150 de fire de țigarete de proveniență Ucraina.

Tags: amenzi  viteza  alcool  soferi  
846 vizite
Distribuie pe


Un sătmărean și-a luat țeapă de 18.000 de euro după ce a cumpărat o rablă de mașină de la bătrân din Botoșani
Încă o ”caravană românească a morții” oprită de vameșii maghiari la Csengersima
Cei trei interlopi au fost arestați. Mascații au blocat strada! VIDEO
Amendă de peste 1.000 de euro pentru un român care a vrut să treacă o mașină pe platformă prin vama maghiară
Mai aveau puțin până la pensie, dar s-a certat cu nevasta și a amenințat-o. Acum nu mai are voie să intre în casă
Un oșan, care fugea de pușcărie, s-a gândit că cel mai bun loc unde să se ascundă de Poliție e acasă. Nu s-a gândit bine
A vrut să treacă de vama maghiară cu o dubă trasă de altă dubă. Nu a trecut
Încă un ”trenuleț” blocat de vameșii maghiari înainte de a intra în România
Fraierul anului: a vrut să intre în țară pe la Vama Petea, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat, deși avea mandat de arestare pe numele său
Între altar și escrocherii
A vrut să treacă o camionetă pe platformă prin vama maghiară. N-a reușit.
Polițiștii au găsit mașina Jmekerului cu Audi într-o șură
Platformă auto periculoasă oprită la Csengersima. Polițiștii maghiari nu au permis intrarea ei în România
Permis de conducere fals cumpărat cu 500 euro
Fraieri pe bandă rulantă la intrarea în țară. Condamnați la pușcărie pentru conducere fără permis, prinși la Vama Petea
Biuţa, „scăpat” de autorităţi
Radare fixe în cinci localităţi din judeţ
Beat la volan, a intrat cu maşina într-o pompă de la benzinărie
Şmecherii se plimbă cu maşinile pe gheaţa lacului Călineşti
Jaf armat la RDS - UPDATE