Joi, 2 Mai 2024

Polițist sătmărean, vicecampion intercontinental la Kempo
Poliția Satu Mare  - Marti, 17 Octombrie 2023

Săptămâna trecută, în Turcia (Antalya) au avut loc Campionatele Europene de Kempo și Cupa Intercontinentală Euro-Asia, întreceri sportive internaționale, la care au participat sute de sportivi din țări europene și asiatice.

În cadrul acestor campionate, Inspectoratul de Poliție Județean Satu Mare a fost reprezentat de agentul de poliție Paul Podină din cadrul Poliției municipiului Satu Mare - Biroul de Ordine Publică.

În urma concursului, acesta a fost medaliat cu bronz la proba ,,knockdown" categoria - 70 kg (locul III) și  medialiat cu bronz la proba ,,submission" categoria - 75 kg (locul III).

Cel mai important succes l-a obținut la proba ,,full-kempo" categoria - 70 kg, în urma căreia a fost medaliat cu argint și a devenit vicecampion intercontinental.