Vineri, 26 Aprilie 2024
Vin, 26 Apr 2024

Judoka de la CS Fușle Security s-au remarcat la Campionatul Național
Veronica Hodas  - Luni, 16 Mai 2016

Drobeta-Turnu Severin a fost, la sfârșitul săptămânii trecute, gazda finalei Campionatului Național de judo Under 15, competiție la care au participa și sportivii de la CS Fușle Security antrenați de Marian Halas și Vasile Fușle.

La start s-au reunit peste 300 de judoka, iar din partea clubului sătmărean au concurat: Denisa Tătar (categoria 57 kg), Paula Paștiu (+63 kg), Alexandru Pașca (42 kg), Teofil Tite (55 kg) și Samuel Paștiu (60 kg).

Competiția a fost una puternică, iar Denisa Tătar și Alexandru Pașcu au reușit să se claseze pe locul V, fiind un rezultat foarte bun.

În a doua zi a concursului au avut loc întrecerile pe echipe, iar Alexandru Pașcu a obținut titlul de campion național cu echipa din Euroregiunea 6 Nord – Vest.

Judoka de la CS Fușle Security urmează să participe, duminică, 22 mai, la memorialul Lucian Preda care se va desfășura la Satu Mare în Sala de Sport „Ecaterina Both”.

Tags: judo  campionat national  u15