Locale Altele
Vineri, 18 Septembrie 2020
Vin, 18 Sept 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Câștigătorii primei ediții a Cupei de șah Rotaract
Rotaract Satu Mare  - Duminica, 29 Ianuarie 2017

Sâmbătă, 28 ianuarie, Asociația Club Rotaract Satu Mare împreună cu Asociația de șah „Pionul Campion” a organizat prima ediție a concursului de șah „ Cupa de șah Rotaract ” la centrul comercial Ankora Mix&Fun.

Participanții la concurs au fost în număr de 31. Aceștia provin din diferite grădinițe și școli din municipiul Satu Mare, fiind practicanți ai șahului de puțin timp. Concursul le-a dat ocazia să câștige experiență și să ia contact cu spiritul competițional.

Concurenții au jucat în mai multe runde de câte 10 minute, câștigătorul mesei fiind declarat cel care a reușit să captureze un număr de piese cât mai mare și mai valoroase de la partenerul de joc. Cei mici au fost ambiționați de părinți, care i-au susținut în permanență și au fost ghidați de mai mulți jucători experimentați.

Clubul Rotaract a fost sponsorul și partenerul acestui concurs de șah, care se dorește să devină o tradiție în rândul celor mici, pentru a-i sprijini și motiva să îmbrățișeze acest sport al minții, benefic pentru dezvoltarea lor.

În continuare lista participanților și a premianților:

1  Pugner Gery - locul I general băieți

Z2  Johanna  Zvenyacloc  - locul I general  fete

3  Ianis Dănciut  - loc 1 băieți

4  Damian Fărcas - loc 2 băieți

5  Maghyari Andreas - loc 3 băieți

6  Marita Alexandru,           

7  Bogdan Gebri               

8  Serban Petrus              

9  David Timar,                

10 Briana Colareza - loc 1 fete

11 Kevin Sucz                 

12 Alexandru Maier- loc 1 grupa mijlocie

13 Nicolas Cotan               

14 David Anastasiu,             

15 Raisa Temian - loc 2 fete

16 Vlad Bancea               

17 Goloman Siena - loc 3 fete

18 Dacian Marinica

19 Maria Chira - loc 2 grupa mijlocie

21 Lucas Stimut

22 Laura Cornea               

23 Mario Balaj - loc 2 grupa mijlocie

24 Ștefania Chelmu             

25 Casia  Mihali,              

26 Martin Silaghi             

27 Cristian Fatu                

28 Andrei Cheregi              

29 Rafael Dorner               

30 Horea Bob

31 Maria Big                   

 

 

Tags: cupa de sah  rotaract  prima editie  
833 vizite
Distribuie pe