Sambata, 24 Iunie 2017
Sam, 24 Iun 2017

Handbaliștii au fost învinși după timpul regulamentar de joc
Veronica Hodas  - Joi, 13 Aprilie 2017

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au jucat, joi, pe teren propriu, al doilea meci din cadrul play-out-ului Ligii Naționale la handbal masculin în compania formației CSA Steaua București.

A fost un meci echilibrat, în primele zece minute ale partidei, steliștii au fost cei care au condus, după care elevii lui Varady au restabilit egalitatea, 4-4 în minutul 11, iar până în minutul 18 s-a jucat de la egal la egal. Din minutul 19, oaspeții au preluat conducerea, iar la pauză scorul a fost 9-13.

În partea a doua a jocului, steliștii au reușit să se distanțeze din ce în ce mai mult, chiar și la 7 goluri, 12-19 în minutul 40. Din minutul 45, minut în care gazdele, de obicei încetinesc ritmul de joc, de această dată l-au alertat și au revenit de la 14-20 în minutul 45, la 22-23 înainte cu 3 minute de final.

După ce sătmărenii au rămas fără Mateș care a văzut cartonașul albastru și a fost trimis în tribună, CSM Satu Mare a reușit egalarea în 59’57’’. În ultimele trei secunde, unul din steliști a scăpat pe contraatac, tabela a arătat finalul partidei, Lazic l-a  faultat și a văzut și el cartonașul albastru. Astfel că CSA Steaua București a obținut o aruncare de la 7 m după timpul regulamentar de joc (la handbal nu există prelungiri) și au câștigat acest meci cu 23-24.

CSM Satu Mare – CSA Steaua București 23-24 (9-13)

CSM Satu Mare: Cioroiu, Podgyină – Stan 6 goluri, Lazic – 6, Mureșan – 3, Morar -2, Bejinariu – 2, Munea -2, Rogoz -1, Olah – 1.

Tags: csm satu mare  csa steaua  play out
1349 vizite

Sportivii de la CSM – CS Fușle Security Satu Mare, campioni și vicecampioni la judo
Baia Mare a găzduit sâmbătă,finala Campionatului Național de Judo U11, competiție la care au participat și șase sportivi de la CSM – CS Fușle Security antrenați de Vasile Fușle și Marian Halas.   continuare

Tibor Selymes este noul antrenor al Olimpiei Satu Mare
Marti, 20 Iunie 2017
Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor alături de președintele FC Olimpia Satu Mare, Attila Karda, l-au prezentat marți, 20 iunie, în cadrul unei conferințe de presă...   continuare

George Ilie, vicecampion național la judo
Duminica, 18 Iunie 2017
În data 16-17 iunie a avut loc la Timișoara finala Campionatului Național de Judo U13 la care au participat și sportivii de la CSM – CS Fușle Security Satu Mare. De la CSM - CS Fușle Security Satu Mare s-a remarcat Ilie George care a ieșit vicecampion național la categoria 42 kg.   continuare

Pompierul sătmărean Radu Pop, aur la atletism și cros
Vineri, 16 Iunie 2017
În perioada 13-16 iunie a.c. Ministerul Afacerilor Interne a organizat cea de-a 28-a ediție a Campionatului de Atletism și Cros – etapa finală, în municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Scopul competiţiei este angrenarea unui număr sporit de lucrători M.A.I. în practicarea sistematică a exerciţiilor fizice şi sportului.   continuare

Baia Mare Beach Handball Challenge - în iulie, la vecini
Clubul CS Marta Baia Mare împreună cu CS Minaur și Primăria Muncipiului Baia Mare lansează din nou o provocare handbaliștilor și iubitorilor de handbal din România și îi invită în 1-9 Iulie 2017 la Baia Mare să ia parte la un eveniment multi-sport în care distracția, spectacolul și fair play-ul vor trezi din nou la viață Centrul Vechi.   continuare