Vineri, 26 Iulie 2024
Vin, 26 Iul 2024

Prima victorie pentru Turul Micula
Cristian Tudor  - Vineri, 25 Septembrie 2009

Micula a câștigat vineri duelul codașelor din seria a VI-a a Ligii a III-a și a obținut primul succes din actualul sezon.

Turul s-a impus la Reghin, scor 3-1, chiar dacă din minutul 51 a jucat cu un om mai puțin, Marius „Macho” Pop fiind eliminat ușor de arbitru.

Micula a deschis scorul în minutul 12 prin Vădan după o centrare perfectă a lui Breaz. Apoi Marian Pop a majorat avantajul în minutul 66 cu un lob peste portarul gazdelor, iar Zsiga duce scorul la 3-0 în minutul 77.

De remarcat că la 1-0 miculenilor li s-a refuzat un penalty clar, Marius Pop fiind faultat clar în careu, doar că arbitrul a închis ochii. Gazdele au marcat golul de onoare în prelungiri prin Fodor.

Rezultatele etapei a VII-a: Avântul Reghin - Turul Micula 1-3, Voinţa Sibiu - AFC Odorheiu Secuiesc 2-1, Unirea Dej - FC Zalău 2-2, Bihorul Beiuş - FC Cisnădie 2-1, Unirea Ungheni - Luceafărul 1-1, CSM Sebeş - Marmaţia Sighet 1-3, Gaz Metan II Mediaş - Seso C. Turzii 4-4.

Tags: micula  reghin  victorie