Joi, 24 Oct 2024

CSM Satu Mare a pierdut ultimul meci din campionat
Veronica Hodas  - Duminica, 16 Decembrie 2012

Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare 82-76 48-39

Echipa de baschet CSM Satu Mare a pierdut în ultima etapă turului Ligii Naționale la baschet feminin. Gazdele de la Sepsi Sfântu Gheorghe s-au impus cu scorul de 82-76.

Elevele lui Dan Fleșeriu au reușit să-și adjudece trei sferturi, primul cu scorul de 27-23, al treilea cu scorul de 14-12 și al patrulea la limită, scor 23-22. Însă nu a fost de ajuns pentru a putea obține o victorie, la pauză gazdele au fost în avantaj, scor 48-39.

Cu toate că au fost învinse, baschetbalistele sătmărene încheie turul campionatului pe locul al treilea, după ICIM Arad și CSM Târgoviște.

Pentru CSM Satu Mare au evoluat Italee Lucas 15p, Andreea Orosz 15 p, Shanika Freeman 13p, Uthaya Drye 12p, Annemarie Părău 11p, Khadijah Whittington 8 și Hajnalka Szlimak 2p și Dara Kovacevic.

Înainte de a lua vacanță, CSM va disputa pe 20 decembrie, pe teren propriu returul sferturilor de finală a Cupei României în compania formației ICIM Arad.